Policyjny blog Niebiescy997

Informacje, ciekawostki dotyczące służby w Policji

Szkolenia i kursy

Szkoła Policji w Pile

Szkoła Policji w Pile

Źródło: pila.szkolapolicji.gov.pl

Szkoła Policji w Pile rozpoczęła swoją działalność w grudniu 1954 roku. W pierwszych latach istnienia placówka podobnie jak pozostałe szkoły policji w Polsce, skupiała się na przeszkoleniu jak największej liczby funkcjonariuszy, dla których kurs podstawowy trwał wówczas zaledwie 4 miesiące! Z czasem wydłużono program szkolenia do 10 miesięcy.

Szkoła Policji w Pile oddała do użytku nowy akademik


W 2021 roku szkoła Policji w Pile posiada nowoczesną bazę dydaktyczną, wykorzystywaną przede wszystkim do realizacji szkoleń doskonalących dla policjantów służby kryminalnej. Baza kwaterunkowa umożliwia zakwaterowanie 800 słuchaczy, w głównej mierze w pokojach 2 osobowych. Warto dodać, że szkoła dysponuje 70 miejscami noclegowymi o podwyższonym standardzie. W 2019 roku oddano do użytku nowy akademik, w którym w jednej chwili może zamieszkać 400 słuchaczy. Warto dodać w tym miejscu, że akademik jest bardzo nowoczesny i zdecydowanie odbiega standardem od przeciętnych, występujących w pozostałych szkołach policji. Plan modernizacji służb mundurowych objął swoim zasięgiem również szkoły policji, które jak widać poniżej zmieniają się nie do poznania!

Służba kryminalna szkoli się w Pilskiej szkole policji


W szkole policji w Pile prowadzone są również kursy podstawowe dla nowoprzyjętych funkcjonariuszy policji, którzy w pierwszej kolejności muszą odbyć szkolenie podstawowe w jednym z ośrodków szkoleniowych na terenie kraju. Pilska szkoła na przestrzeni lat wyspecjalizowała się w kształceniu funkcjonariuszy wchodzących w skład służby kryminalnej. W ofercie dydaktycznej znajdują się kursy doskonalenia zawodowego zarówno policjantów wykonujących czynności operacyjno – rozpoznawcze, jak również dochodzeniowo – śledcze. Dodatkowo realizowane są również kursy dla techników kryminalistyki oraz bardzo cenione wśród policjantów kursy specjalistyczne z zakresu techniki i taktyki przesłuchań metodą FBI.

  • Szkoła Policji w Pile

Zdjęcia pochodzą ze strony głównej pilskiej szkoły policji.
Źródło: pila.szkolapolicji.gov.pl

Szkoła Policji w Pile realizuje szkolenia i kursy specjalistyczne


Na stronie Pilskiej szkoły policji podano, że placówka realizuje min.:

  • kurs specjalistyczny w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej,
  • kurs specjalistyczny z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i zwalczania tego procederu,
  • kurs z zakresu wykonywania czynności w obszarze poszukiwań osób zaginionych.
    W ogólnej ocenie słuchaczy, którzy odbyli kurs podstawowy lub inny w ramach doskonalenia zawodowego, szkoła policji w Pile wypada bardzo dobrze. Zwłaszcza nowy akademik przysporzył placówce mnóstwa pozytywnych opinii, min. na grupie Rekrutacja do Policji. Chciałbym również dodać, że szkoła policji w Pile posiada swój fanpage na portalu społecznościowym Facebook, gdzie zamieszczane są informacje i ciekawostki z życia szkoły, jak również przydatne e-publikacje.

Oficjalna strona Szkoły: Pilska Szkoła Policji

Oficjalny profil szkoły na portalu Facebook: Facebook pilskiej szkoły policji

WESPRZYJ NAS KAWĄ:
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
   

Leave a Reply

Theme by Anders Norén