Policyjny blog Niebiescy997

Informacje, ciekawostki dotyczące służby w Policji

Rekrutacja do Policji

Test wiedzy ogólnej do Policji

Nowy test wiedzy ogólnej do Policji

Nowy test wiedzy ogólnej do Policji

Pierwszym etapem postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji, który mamy już za sobą, było złożenie wymaganych dokumentów w komórce ds. doboru. Po złożeniu kwitów i wstępnej weryfikacji, warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na telefon z kadr, zostaniemy wówczas poinformowani gdzie i kiedy mamy wstawić się na test wiedzy ogólnej oraz test sprawności fizycznej. Testy organizują szkoły Policji, wcześniej musimy pofatygować się na wizytę w kadrach, gdzie otrzymacie skierowanie na testy, bez którego nie przestąpicie progu szkoły, a tym samym nici zaliczenia kolejnych etapów postępowania.

Szkoły Policji w Polsce zaznaczone na mapie.
Test wiedzy ogólnej oraz test sprawności fizycznej odbywa się w tym samym dniu, w jednej ze szkół Policji do której zostaniemy skierowani.

Gwoli przypomnienia. Należy pamiętać koniecznie o zabraniu dowodu osobistego, bez niego nie zostaniecie wpuszczeni na teren szkoły – brak możliwości potwierdzenia tożsamości kandydata, gdzie odbywają się testy, mało tego, dowód musi być ważny.

Test wiedzy ogólnej – podstawowe informacje

Przed rozpoczęciem testu wiedzy, prowadzący informuje nas o zasadach przeprowadzania testu oraz regulaminie, którego złamanie wiąże się z odpowiednimi konsekwencjami.

Test wiedzy może być przeprowadzony w tradycyjny sposób – w formie pisemnej, lub na komputerze. Obecnie bardzo rzadko można spotkać wersję pisemną testu wiedzy.

Test wiedzy ogólnej do Policji:

  • test składa się z 40 pytań, kandydat ma 40 minut czasu na rozwiązywanie pytań testowych,
  • każde z pytań posiada cztery warianty odpowiedzi, tylko jedna jest prawidłowa,
  • poprawna odpowiedź to 1 punkt,
  • nie można nie zaliczyć testu (charakter rankingowy), zdobywamy jedynie punkty, które liczą się w postępowaniu kwalifikacyjnym przy ustalaniu pozycji na liście rankingowej do przyjęcia do służby,

Test wiedzy obejmuje wiedzę z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, jak również z tematyki bezpieczeństwa publicznego. Układany jest przez wykładowców Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wszelkie nieuczciwe zagrywki typu korzystanie z pomocy innych osób lub materiałów pomocniczych niedopuszczonych przez zespół egzaminacyjny, jak również posługiwanie się urządzeniami do przekazu i odbioru informacji, będzie nagrodzone 40 ujemnymi punktami.

Jak przygotować się do testu wiedzy ogólnej?

Test wiedzy ogólnej jest pierwszym etapem postępowania kwalifikacyjnego, w którym kandydat może zdobyć punkty rankingowe. Zazwyczaj punkty stracone na tym etapie decydują o niskiej lokacie na liście rankingowej. Warto więc przyłożyć się do nauki wszystkich dostępnych pytań, które uda się Wam znaleźć.
Trzon pytań testowych jest dostępny na oficjalnej stronie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (WSPOL) – Dobór do Policji.

W sieci można znaleźć mnóstwo przykładowych pytań do testu wiedzy ogólnej, znajdziecie również zestawy testowe, za które trzeba zapłacić. Można jednak znaleźć darmowe testy do rozwiązywania na stronie www, min. memorizer.pl – Test wiedzy ogólnej do Policji.

Przykładowe pytania testu wiedzy dostępne na stronie WSPOL, w zakładce „Dobór do Policji” :

  1. Sejm i Senat rozpoczyna prace z dniem,
  2. Do organów władzy wykonawczej (zgodnie z Konstytucją RP) zaliczamy między innymi,
  3. Imprezą masową o podwyższonym ryzyku jest,
  4. W ramach ustawowych obowiązków Policja wykonuje.

Po zakończeniu testu wiedzy ogólnej, kandydaci udają się na salę gimnastyczną, gdzie przeprowadzany jest test sprawności fizycznej do Policji. Obywa etapy odbywają się w tym samym dniu.

Nowy test wiedzy ogólnej do policji obowiązujący od 1 września 2020 roku! Ponad 600 pytań wraz z odpowiedziami.

Aktualny test wiedzy ogólnej do Policji w 2019 roku

WESPRZYJ NAS KAWĄ:
 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
   

Leave a Reply

Theme by Anders Norén